Chata Horní Maršov Poutník
Chata Poutník ubytování Horní Maršov Aktuální počasí zataženo
Aktuální počasí
Denní tepl.: 3 °C
Noční tepl.: -1 °C
Vítr: 4 m/s
 
Doporučte tyto stránky:

Chata Poutník / Horní Maršov

Horská chata Poutník se nachází v krásném a klidném prostředí východních Krkonoš v chráněné oblasti Krkonošského národního parku v nadmořské výšce1000 m.n.m., nad obcí Horní Maršov. Od chaty je krásný výhled do údolí Krkonoš a absolutně nerušený klid.

Příjezd k chatě Poutník v Horním Maršově a parkování je v měsících bez sněhu bezproblémové. V zimě se k chatě hosté dostanou pouze pěšky nebo na lyžích od hotelu Vápenka v Horních Albeřicích, odvoz zavazadel a slabších jedinců je zajištěn pomocí skůtru s vlekem a rolby. Tento způsob přepravy je v těchto místech obvyklý.

Ubytování:
Chata Poutník v Horním Maršově má kapacitu 40 lůžek v 11 pokojích, z nichž 8 v 1. patře je vybaveno vlastním WC a sprchou. Další 3 pokoje ve 2. patře mají společné sociální zařízení na patře.

Chata Poutník v obci Horní Maršov dále nabízí velkou jídelnu s krbovými kamny, společenskou místnost, LCD TV, elektronické šipky, stolní fotbal, různé hry.

Gastronomie:
Samozřejmostí je v chatě Poutník v Horním Maršově výborná domácí kuchyně formou polopenze, po dohodě je možné i celodenní stravování. Pro školy v přírodě, lyžařské výcviky a jiné kolektivy dodržujeme pitný režim a na přání i svačiny. Mimo vlastní kuchyně, prodeje nápojů a občerstvení je v chatě restaurace Lysečinská bouda. Pro školy a skupiny je možné rovněž zajistit přednášky KRNAPu a Horské služby o krásách a nebezpečí hor.

Služby:
Parkování v zimních měsících je zajištěno na obecním parkovišti nedaleko hotelu Vápenka. U chaty Poutník možnost domluvit lyžařské kurzy.

Okolí:
U chaty je 180 metrů dlouhý vlastní vlek Transporta Chrudim, nedaleko asi 100 metrů od chaty se nachází 550 metrů dlouhý lyžařský vlek - rychlopoma. Tento vlek využívají pouze 3 chaty, což je pro lyžařské kurzy i rodiny naprosto ideální, nečekáte v dlouhých frontách jako jinde. Sjezdovka patří do skupiny modrá, místy až červená. V případě, že dáváte přednost běžkám začínají upravené krkonošské tratě přímo pod chatou. Za dobrého počasí můžete využít venkovní posezení s možností otevřeného ohně a grilu.
Chata Horní Maršov Poutník - K hotelu přísluší parkovištěChata Horní Maršov Poutník - disponuje restauracíChata Horní Maršov Poutník - Malá zvířátka (psi) mají do hotelu vstup dovolenChata Horní Maršov Poutník -  je k dispozici připojení na internetChata Horní Maršov Poutník -  je k dispozici letní terasaChata Horní Maršov Poutník - disponuje kavárnouChata Horní Maršov Poutník - přijímá creditní karty Eurocard/MastercardChata Horní Maršov Poutník - přijímá kreditní karty VISAChata Horní Maršov Poutník - přijímá kreditní karty American ExpressChata Horní Maršov Poutník - Televize umožňuje příjem satelitních programůChata Horní Maršov Poutník - Pokoje jsou vybaveny televizoremChata Horní Maršov Poutník - Pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnouChata Horní Maršov Poutník - Pokoje jsou vybaveny vlastní toaletouChata Horní Maršov Poutník - na pokojích je telefon